Vimeo Facebook

15. 03.
2016

Snb/freeski kemp Kaprun

Parta Freestyle Area ve spolupráci s Českou snowboardovou školou si pro Vás připravila poslední letošní snowboard/freeski kemp v rámci série Local Camps 2016. Tentokrát vyjedeme za hranice naší banánové republiky a sice na rakouský ledovec Kitzsteinhorn, který nabízí jarního pojezd nejen v luxusním snowparku, ale také na sjezdovkách a je zde také pravděpodobnost poctivě zaprášit v čerstvé nadílce sněhu, která v období konání kempu není v této lokalitě ničím nemožným.

Alternativy kempu

Podle Vašich přání a možností si můžete vybrat několik variant výjezdu na ledovec Kaprun, kemp samotný pak proběhne v termínu 16-23.04.2016, tedy 7 dní progresu v parádním snowparku. Kemp vždy obsahuje ubytování na 7 dní, skipass a případně coaching. Dopravu si každý řeší ve vlastní režii, nicméně lze domluvit spolujízdu.

-Freestyle kemp-
Varianta freestyle kempu s profesionálním coachingem, pod vedením profesionálů Martina Kaňůrka (snb) a Robina Holuba (freeski) s navazujícím programem jako jsou videocoaching, workshopy, snb/freeski testcentrum, soutěže a foto/video. Kemp je koncipován jako 7 denní a obsahuje kromě výše zmiňovaného samozřejmě skipass a ubytování. Kemp je vhodný jak pro zkušenější účastníky, tak pro úplné začátečníky, kdy k dispozici bude také coach pro výuku klasické metodiky jak snowboardingu, tak lyžování.

-Basic kemp-
Druhou alternativou je pouze možnost zajištění skipassu a ubytování na 7 dní, což je ideální alternativa pro ty, kteří preferují spíše sjezdovky a plánování dovolené ve vlastní režii.

-APUL kurz-
Kemp na Kaprunu je realizován ve spolupráci a asociací APUL a ISIA, kde nabízíme všem snowboardovým instruktorům, kteří mají snowboardovou licenci C možnost rozšíření na freestyle licenci B. V tomto případě je kurz celkem na 9 dnů a součástí je také ubytování a skipass.

Lokalita

Resort Kitzsteinhorn je z Prahy vzdálený cca. 500km, což je v ideálním případě nenáročných 5-6 hodin jízdy autem.  Kaprun leží dole v údolí, takže v dubnu už je možné po ježdění chillovat venku v příjemném jarním počasí. Součástí resortu je nejen luxusní snowpark, ale také sjezdovky a s ohledem na vývoj počasí také možnost freeride pojezdu jak ve své režii, tak s možností využití místního spřáteleného guida.

V resortu najdete v době kempu celkem tři snowparky a to Easy park určený začátečníkům a středně pokročilým, Central park a Rail park a Super Pipe s délkou 160m a výškou hrany cca. 7m. Díky těmto možnostem si na své přijde jak začátečník, tak zkušený účastník kempu a na absenci skoků či překážek si určitě nikdo stěžovat nebude!


Více info nejen o snowparku na Kaprunu najdete třeba v parádním článku na Freeride.cz: ZDE
Link na oficiální stránku snowparku  Kitzsteinhorn: ZDE  
Aktuální informace ze snowparku na Facebooku: ZDE 

Ubytování

Ubytovací komplex Adler Resort, kde budeme ubytováni se nachází v samotném centru malebného městačka Kaprun, kam se každoročně sjíždí nejen milovníci zimních sportů. Adler Resort Kaprun je nově vystavěný komplex o třech budovách, v nichž se nachází komfortně zařízené apartmány v alpském stylu s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou na pokojích. Součástí hotelu jsou samozřejmě bezplatná parkovací místa, vyhřívaná a uzamykatelná lyžárna, nebo třeba bezplatná finská sauna a infrasauna s odpočívárnou.  Zde nám jako místnost pro přednášky a videocoaching poslouží restaurace, kde jen tak mimochodem čepují Plzeň.

Více o Adler Resort Kaprun: ZDE   

Realizační tým

Věnovat se Vám budou lidé, kteří snowboardingem či freeski a horami žijí a našli cestu jak být na horách co nejvíce. Vynasnaží se Vám pomoci vylepšit vaše jezdecké dovednosti a přiučit Vás něco o pohybu ve velkých horách. Náš team se Vám pokusí předat zkušenosti nabyté v různých českých, evropských i světových resortech a pomoci se zorientovat v možnostech jak strávit zimu a třeba jak hledat práci spojenou se snowboardingem či lyžováním..

Hlavním organizátorem kempu je sportovní klub Freestyle Area, potažmo Michal „Migi“ Ritter. Migi je hlavním motorem projektu snowparků Freestyle Area, který se stará o mnoho snowparků v České republice (např. Vítkovice či Pec pod Sněžkou). Zde uplatňuje zkušenosti nabyté především na rakouském ledovci Dachstein, kde dlouho působil jako shaper. Věnuje se také coachingu mládeže na sportovním gymnáziu v Jilemnici. Působí také jako jeden z hlavních představitelů asociace Czech Snowboarding.

Hlavním freestyle snowboard coachem bude Martin Kaňůrek, který má mnoholeté zkušenosti ze závodění a také coachování campů právě pro partu Freestyle Area a nebo třeba Masterclass kemp Martina Černíka. S Martinem Kaňůrkem spolupracujeme již několik let a za 7 let pořádání freestyle kempů se dle našeho názoru jedná o top coache, který je schopen jasnou, efektivní formou předat svoje letité zkušenosti nejen zkušeným jezdcům, ale také začátečníkům.

Freeski coaching bude mít napovel jeden z našich top freeskierů, člen freeski reprezentace ČR a jeden z adeptů na olympiádu Robin Holub. S Robinem spolupracujeme v rámci freestyle kempů ve Vítkovicích, kde každoročně předává svoje letité zkušenosti efektivní formou a vždy posune své svěřence o několik ševelů dopředu.

Motorem projektu je Šimon Svoboda, který je profesionálním instruktorem snowboardingu, lyžování, běžeckého lyžování a telemarku. Šimon je vedoucím metodické komise České snowboardové školy. Na jeho současnou už dvanáctou sezónu se vrátil do Rakouska a působí právě na Kaprunu a v Obertauernu. Má za sebou sezóny v Peci pod Sněžkou, zmiňovaných rakouských střediscích, švýcarském Verbier, australském Perisheru a novozélanském Mt. Ruapehu. Bude mít na starost především jezdeckou a freeridovou část campu a přípravu účastníků kurzu B ke zkouškám.

Dalším coachem bude Ivoš Šimurda, který do celého projektu kromě jeho snowboardových a coachovských schopností přináší také trochu akademického pohledu. Ivoš je absolventem FTVS s diplomovou prací o snowboardingu. Dlouhá léta pracoval jako shaper pro Q-parks především na Dachsteinu, Závodil v českém poháru ve slopestylu a v současné chvíli se věnuje vzdělávání instruktorů pro českou snowboardovou školu. Ivoš bude mít na starosti přednášky o sportovní přípravě a mnoho dalších.

Je zde též možnost získat speciální cenu na služby místního snowboardového guida Michiho Hartwergera, který má nejvyšší rakouské snowboardové a lyžařské vzdělání. Michi v Kaprunu vyrostl a poté, co procestoval velkou část světa, se sem vrátil a pracuje jako manager a freeride guide v místní lyžařské škole. Michi zná každý kámen v okolních horách a může Vás vzít do míst kam většina lidí jen tak nezavítá.

Více informací, ceny, registrace na: ZDE

Facebook událost: ZDE  

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine