Vimeo Facebook

07. 04.
2017

Shred Vacation+ HF King of Jib-report

Druhý březnový víkend hostily Vítkovice v Krkonoších první ročník akce Shred Vacation, jejíž součástí byl i závod Horsefeathers King of Jib 2017. Tři dny plné snowboardingu a freeskiingu, v jednom z nejlepších českých snowparků K2 Freestyle Area Vítkovice této sezóny mohly odstartovat. Diváci mohli vidět night shooting, samotný závod King of Jib, večerní best trick a užít si dvě více než povedené party se všemi jezdci.

Provoz K2 snowparku ve Vítkovicích pro tuto sezónu definitivně ukončen, ale my se pojďme vrátit o tři týdny zpátky, kdy celá Freestyle Area crew a spousta dalších lidí naplno makali, aby se mohl uskutečnit první ročník akce Shred Vacation, jejíž součástí byl i sobotní závod Horsefeathers King of Jib 2017. Počasí nám přálo a přípravy se až na malý páteční deštík vydařily a organizátoři mohli tak jezdcům i divákům nabídnout takový setup, který byste v této sezóně hledali na českých kopcích marně.

V pátek, s úderem oběda, se začali v netknutém parku postupně rozkoukávat první jezdci, kteří mohli jako první otestovat balíky slámy, raily, schody i připravené skoky. Během odpoledne již byla z Jagermeister tatrovky slyšet hudba a první diváci se tak mohli začít rozehřívat na večer, kdy byl v plánu večerní shooting pro všechny příchozí.

    

Jak se stmívalo, postupně do parku dorazila, až na několik výjimek účastnících se současně probíhajícího MS ve Španělsku, celá česká snowboardová a freeski špička. Night shooting vedený zkušeným fotografem Lukášem Oujeským probíhal podle plánu a jezdci se postupně přesouvali z jedné překážky na druhou. Také přítomnost několika desítek diváků na tatrovce, dávala všem tušit, že celý víkend začíná tak jak má.

    

Zoltán Strcuĺa vypálil Čechům rybník

Sobotní ráno lehce spojené s páteční kocovinou rozsvítilo sluníčko a kolem deváté hodiny už se začal park plnit jak jezdci, tak prvními zvědavými diváky, kteří chtěli mít na odpolední závod nejlepší místa. Po obědě museli freeskieři vyklidit pozice a přesunout se do rolí diváků, jelikož byl na programu sedmý ročník snowboardového závodu Horsefeathers King of Jib 2017.

Velká konkurence a slibné prize money slibovaly nejvyšší level československého snowboardingu. Obhájce loňského vítězství Roman Dlauhý nestihl začátek a pak už se jen marně dotahoval na výkony vedoucí trojice David Čonka, Darek Bergmann a Zoltán Strcuĺa. Poslední jmenovaný však nakonec vypálil českým jezdcům rybník a stal se celkovým vítězem letošního ročníku Horsefeathers King of Jib, druhý skončil Darek Bergmann a třetí místo bral David Čonka. Také holky předváděly na velkých překážkách své kvality a jejich kategorii ovládla Diana Augustinová před Terezou Čermákovou a Michaelou Kopčilovou. Kategorii hobby ovládl polský rider Kacper Bobowski před Filipem Znamenáčkem a Honzou Hubáčkem. Mezi nejmladšími byl nejlepší Kuba Hroneš.

Best trick ve stylu make it rain

Večer se opět mohli zapnout lyžaři do vázání a chystat se spolu se snowboardisty na večerní best trick. Ten organizátoři zvolili formou cash for tricks, což znamenalo, že byl hodnocen každý odjetý trik. Jakmile se diváci občerstvili a zaujmuli zpět své pozice kolem celého setupu, mohly začít lítat bankovky vzduchem. Moderátor Honza Bašný za hlasité podpory publika rozdával jednu bankovku za druhou. Na české poměry padlo spousta kvalitních a těžkých triků, David Čonka dokonce v mezičase stíhal pro diváky i klikovat. Během večera si rideři rozdělili v bouřlivé atmosféře a za přítomnosti několika stovek diváků několik tisíc korun. Mezi snowboardisty si po prospaném odpoledni spravil chuť Roman Dlauhý a mezi lyžaři nejvíce triků vrátil Šimon Bartík, pro nějž to byla generálka na MS v Sierra Nevadě.

Po závodech se jezdci i diváci společně přesunuli z Jagermeister tatrovky k horní stanici vleku, kde pokračoval program v místním skibistru Rondo. Vyklizený prostor se proměnil v parket, kde se mohli všichni náležitě vyřádit a zakončit sobotní program. Hudební produkci měli na starost dvorní Jagermeister DJs Nzym a Akvamen.

Nedělní pohoda

Všichni, komu ještě zbyla nějaká síla v nohách, z řad jezdců i diváků, mohli v neděli ráno zapnout vázání a vyrazit do opět perfektně připraveného K2 snowparku, kde mohli všichni dle libosti vyzkoušet jakoukoliv překážku, udělat si fotku na slámě, nebo si prostě užít slunečnou neděli po vydařeném víkendu a nabrat potřebou sílu do dalšího týdne.

První ročník víkendových radovánek Shred Vacation je za námi a my už se těšíme na další!

Video Shred Vacation 2017 níže:

SHRED VACATION 2017 from Freestyle Area on Vimeo.

Video Horsefeathers King of Jib 2017 níže: 

HORSEFEATHERS KING OF JIB from Freestyle Area on Vimeo.

Díky všem partnerůmHorsefeathers clothing, Jagermeister / #NeprestavejteLovit, Redbull, Excelent, G-shock, VANS, K2,  Dakine,Sencor Action Cam, Freestyle Area

A mediálním partnerům: Freeride.czBoardmag.czRadio SPIN 96.2 fm

#ShredVacation #HorseFeathersKingOfJib #NeprestavejteShredit

 

 

 

 

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine