Vimeo Facebook

03. 01.
2015

Report-WSD Pec

V neděli 21.12. proběhnul v G-Shock snowparku v Peci pod Sněžkou World Snowboard Day a i když akci stěžoval většinu dne silný vítr nakonec oslava světového dne snowboardingu proběhla na pohodu a sešla se dobrá parta.

Akce proběhla v době, kdy české hory neoplývaly hojností sněhu a tak Freestyle Area shapers crew, která se o snowpark letos nově v Peci stará musela lehce improvizovat, večer před akcí bylo usazeno kluziště, rakev, double box a krátký street rail.
Ráno na nás čekalo milé, leč následně pracné překvapení  v podobě hledání sněhem zasypaných překážek, takže se mohlo začít se stavbou znova. V deset hodin bylo hotovo a tou dobou se začali se sjíždět první oslavenci světového dne snowboardingu. Nakonec  do Pece dorazilo přes třicet jezdců, mezi nimi třeba Darek Bergmann, Tom Raiser, bráchové Klímovic, Ondra Bauer, Filip Lucký, Míla Vozáb, Mates a další shreduchtivci.

Součástí  WSD byl besttrick contest na vybrané překážce v pánské, dámské a rookie kategorii. Nejvíce to na krátkém street railu zabíjel Darek Bergmann s jeho backside 3 in, nebo třeba backtail pretzel out. Za dámy pak v rámci besttricku jediná žena Terka Čermáková a mezi rookie sázel nejzajímavější triky Kuba Tišl společně s polským riderem Kacperem Bobowskim-nakonec jsme ceny s ohledem na vyrovnané triky rozdělili mezi oba dva.

Součástí dne bylo také testování snowboardů a vázání a vyzkoušet bylo možné cajky od Capita, Union a Nitro. Jak to v Peci vypadalo napoví video z dílny Make it Real Film od Martina Kolaříka a fotogalerie od Majkla Oškrkaného, jejichž vybavení dostávalo v silném větru kombinovaném se sněžením slušnej záhul.

Jinak nový G-Shock snowpark v Peci je v současné době v provozu a postupně se buduje, v plné palbě pak bude při oficiálním openingu, který je naplánován na 17.01.2015. Více info o snowparku v Peci na ZDE

Na závěr velké díky skiresortu Černá Hora-Pec a partnerům snowparků Freestyle Area:
G-Shock, Snowbitch.cz, Dakine, Capita, Union, Dragon, 686, Drift a Monster Energy.

Související články

World Snowboarding Day Pec pod Sněžkou

World Snowboarding Day Pec pod Sněžkou

Více

Novinky snowpark Pec 2015

Novinky snowpark Pec 2015

Více

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine