Vimeo Facebook

11. 02.
2014

Report opening+King of Jib Špičák

V sobotu 01.02. proběhl oficiální opening nového Snowbitch.cz Freestyle Area snowparku na bývalé sjezdovce Lubák ve skiareálu Špičák a součástí oslav šumavského snowboardingu a freeskiingu byl také závod třetího ročníku snb jibbing závodů  G-Shock King of Jib, který se letos jede nově jako série.

Snowbitch.cz Freestyle Area snowpark je komplet novej včetně všech překážek od party Flyparks a tak se parta shaperů Freestyle Area mohla vyřádit na přípravách set-upu, který byl limitován pouze množstvím sněhu, kterého je letos v ČR jako šafránu. Nicméně dle ohlasů všech zůčastněných se vše zmáklo na luxus a šumavský snowboarding a freeskiing může opět vzkvétat.

Celý sobotní opening probíhal v pohodovém stylu se sluncem nad hlavou, to vše poladěno ozvučením snowparku. Stanové městečko tvořilo několik stánků s testcentry značek K2, Capita a Union,  nebo třeba osvěžovnou Jagermeister.

Set-up openingu Snowbitch.cz Freestyle Area Špičák tvořilo celkem šest platforem dle popisu níže:
1. platforma-nízký street rail, 2.platforma - mini kluziště + street jednotrubka, 3.platforma. speed box 4. platforma - skok 4m table + mini kluziště + up jednotrubka, 5. platforma - kink box + rovná jednotrubka, 6. platforma – multifunkční  překvapení v podobě bowlu, který celý den lákal především všechny technické kombinátory a na závěr na všechny čekal wallride.

Program openingu tvořil odpolední besttrick freeski a snb contest na spodním bowlu, kde padaly slušný komba. V případě snb nejvíce rozhodčího Bendyse a koneckonců všechny přihlížející nadchnul Kuba Šimůnek se svým boardwhipem, který odjel na čistotu asi na popáté-důkazem budiž tenhle trik ke shlédnutí ve videoeditu z akce.

Z freeskierů pak nejvíce exceloval lokální zabiják a legenda freeskiingu Jirka Lausecker za svůjí macatou 180 přes celej bowl a svoje vítězství pak kolegiálně věnoval v pořadí druhému jezdci Vaškovi Studenýmu za což patří Jirkovi respekt. Pro snb/freeski vítěze bestricku byly připraveny dvě tašky věcných cen, takže jejich snažení bylo následně odměněno cenami partnerů.

Na závěr dne probíhala kvalifikace do večerního závodu G-Shock King of Jib, která otevírala tuto sérii snb jibbing závodů, která má naplánované celkem čtyři zastávky a to Špičák, Praha Letná, Monínec a velké finále o pricemoney 20.000 ve Vítkovicích v Krkonoších.

Celkem se registrovalo 15 startujících v kategorii man, woman, a rookies, kdy kvalifikace probíhala na tři kola z nichž nejlepší se hodnotilo. Do večerního finále se v rámci kategorie man se proshredilo šest jezdců a bylo se na co koukat. Nebudeme dlouho popisovat co se dělo-to je ostatně jasné z videoeditu, který natočil a sestříhal Martin Kolařík, fotografie nacvakal Lukáš Oujeský, takže velké díky oběma.

Na závěr děkujeme všem partnerům openingu a série King of Jib, kteří mají stále zájem podporovat českou snowboardovou scénu a sice: hlavnímu partnerovi snowparku na Špičáku-Snowbitch.cz, hlavnímu partnerovi série závodů King of Jib-výrobci hodinek G-Shock a dalším partnerům K2snowboarding, Funstorm, Dragon a Dakine.

Více info o snowparcích Freestyle Area, kalendář všech akcí najdeš ZDE
přidej se k nám na facebooku ZDE  
King of Jib Facebook událost hledej ZDE

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine