Vimeo Facebook

13. 04.
2015

report-Monkey Race 2015

V březnu proběhnul ve Snowbitch.cz Cool snowparku ve Vítkovicích první ročník snowboardového týmového contestu s názvem Monkey Race. Pořádající parta Freestyle Area chtěla letos tento netradiční formát závodu vyzkoušet a podle pozitivního ohlasu všech zůčastněných můžeme příští sezónu očekávat další ročník.

Od počátečního nápadu uspořádat Monkey Race bylo jasno v tom, že nepůjde o vypjatou závodní atmosféru, super obtížné triky a striktní pravidla. Jednoduše jsme chtěli udělat pohodovou akci  společně s lidmi, kteří do Vítkovic jezdí a snowboardingem se baví. Při vymýšlení oficiálního názvu akce jsme si představili, jak budou vypadat starty jednotlivých týmů hrabajících po sněhu a při pumpovčce v klopenkách ve snaze nabrat rychlost bylo celkem jasno-tedy Monkey Race.

Systém závodu byl jednoduchý-sestav tříčlenný tým a vyraž společně s partou na měřenou trať, kterou tvoří klopenky, terénní vlny a překážky, tým který zavdá nejkratší čas na trati postupuje dál. Celkem se do prvního ročníku závodu přihlásilo 17 týmů, takže celkem 51 lidí, což společně s luxusním počasím vytvořilo ideální atmosféru. Každý z registrovaných týmů musel odjet kvalifikaci samostatně na čas a do finálových rozjíždek  pak postupovalo 12 nejrychlejších týmů. V posledním kole proběhul souboj tříčlenného týmu Freestyle Area  s týmem Brejle, který nakonec těsně zvítězil-jmenovitě pak Michal Biša, Kuba Král a Martin Somer.

Součástí Monkey Race byla chill zóna Monster Energy, kde po celý den vyhrával DJ Lucky Boy, nebo třeba testcentrum snowboardů Capita a vázání Union od party Snowbitch.cz. Pod záštitou značky Campingaz  proběhla přenáramná grilovačka zdarma pro všechny, kteří do Vítkovic dorazili.

Jak to Monkey Race vypadal napoví video od Make it Real a fotogalerie od Lukáše Oujeského.

Na závěr díky partnerům Monkey Race 2015
Libereckému kraji za finanční podporu z rozpočtu libereckého kraje, Campingaz, K2 snowboarding, Snowbitch.cz, Capita, Union, Dragon, Dakine, G-Shock , 686 a Monster Energy. A také mediálním partnerům Freeride.cz a Boardmag.cz.

Související články

report-King of Jib 2015

report-King of Jib 2015

Více

Czech Freeski Tour 2015-Vítkovice

Czech Freeski Tour 2015-Vítkovice

Více

report-Snowbitch.cz snowpark Vítkovice opening

report-Snowbitch.cz snowpark Vítkovice opening

Více

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine