Vimeo Facebook

03. 04.
2015

report-King of Jib 2015

Před měsícem proběhnul čtvrtý ročník závodu King of Jib 2015, který má každoročně napovel parta kolem snowparků Freestyle Area. Jak souboj o krále želez, který proběhnul již tradičně ve Vítkovicích v Krkonoších a to v Snowbitch.cz Cool snowparku vypadal, napoví tento report.

Základní formát závodu King of Jib se od svého vzniku nijak zásadně nezměnil, tedy jibbing na několika překážkách postavených za sebou celkově ve třech lajnách, které musí jezdci postupně komplet absolvovat v rámci jednotlivých jízd. Do letošního set-upu jsme nechali promluvit především kreativitu Vítkovických Freestyle Area shaperů a vzniknul tak zajímavý set-up, který naznačoval, že v letošním ročníku King of Jib budou padat slušné hodnoty.

Kromě obměny set-upu byla také další změnou možnost registrace ve dvou základních kategoriích sponzorovaných a nesponzorovaných jezdců, kde bylo dohromady vypsané prizemoney 15.000Kč a věcné ceny za 50.000Kč. Důvodem rozdělení do dvou kategorií byl jednoduše záměr závod více přiblížit také hobby jezdcům, kteří v minulých ročnících přirozeně po nekompromisním útoku profíků přicházeli o možnost  postavit se na bedně. Toto se jednoznačně osvědčilo a kromě 42 registrovaných, bylo především na co koukat a nutno podotknout, že nejen profi rideři mají co předvést.

Na King of Jib 2015 dorazila s větší než malou zásobou energie také parta Monster Energy se svojí chill zónou po celý den k tanci a poslechu vyhrával sympaťák DJ Lucky Boy. Na závod také dorazil demo tým letošního hlavního partnera Vítkovického snowparku Snowbitch.cz a v rámci testování bylo možné vyzkoušet kvalitu od značek Capita a Union. A samozřejmě tak jako každý rok vítězové profi a hobby kategorie vybojovali také originální medaile z libereckého design studia Skubb.

Velké díky hlavnímu partneru King of Jib 2015 a sice aquacentru a fitness studiu Letňany Lagoon potažmo p. Mikyskovi st. a také za finanční podporu z rozpočtu libereckého kraje. Hlavnímu partneru snowparku ve Vítkovicích tedy eshopu Snowbitch.cz, Prima Cool a samozřejmě skiareálu Aldrov. Dále pak ostatním partnerům King of Jib 2015: Capita,G-Shock, Dakine, Union, Dragon, 686, Monster Energy a mediálním bratrům z Freeride.cz a Boardmag.cz.

No asi je zbytečné psát dlouhé romány, mrkněte na video od party Make it Real, kdy na place sbíral záběry Kolda+Hofajz a také na fotogalerii od našeho fousatýho spolutvořitele hodnot Lukáše Oujeského.

Jinak díky a respekt  všem, co do Vítkovic na závody dorazili.
A jakpak to tedy na King of Jib 2015 dopadlo?

PROFI KAT.
1/ Roman Dlauhý
2/ Michal Biša
3/ Darek Bergmann

HOBBY KAT.
1/ Filip Znamenáček
2/ Pavel Šálek
3/ Martin Bidlo

WMNŚ KAT.
1/ Míša Kopčilová
2/ Diana Augustinová

ROOKIE KAT.
1/Adam Paulíček
2/ Václav Toman
3/ Štěpán Chaluš

Související články

Monkey Race 2015

Monkey Race 2015

Více

report-Snowbitch.cz snowpark Vítkovice opening

report-Snowbitch.cz snowpark Vítkovice opening

Více

King of Jib 2015

King of Jib 2015

Více

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine