Vimeo Facebook

11. 01.
2014

Opening Snowbitch.cz Freestyle Area Špičák

Většina lidí sledující českou snb/freeski scénu zaregistrovalo, že pro letošní rok se portfolio snowparků Freestyle Area kromě Vítkovic rozrostlo o dva nové resorty a sice Monínec a šumavský Špičák. Nepříznivé počasí bohužel ovlivnilo spuštění všech tří snowparků a proto se muselo oficiální otevření posunout blíže době ledové.

Na začátek by ráda Freestyle Area crew poděkovala všem partnerům, kteří v této nepříznivé době, kdy většina distribucí a značek bojuje o přežití finančně podporují naše/vaše snowparky a tímto českou scénu. V případě šumavského Špičáku tak hlavnímu partnerovi eshopu Snowbitch.cz a dále pak ostatním partnerům Dragon, K2, G-Shock, Dakine a samozřejmě šumavskému skiareálu Špičák.

Opening snowparků v režii Freestyle Area neznamená, že před datem samotným nebudou snowparky v provozu a o spuštění rozhoduje pouze počasí. Snažíme splnit naše sliby a maximálně se v případě oficiálních openingů přiblížit 3D vizualizacím, které byly před sezónou avizované. Jaký bude na openingu Snowbitch.cz Freestyle Area Špičák připraven set-up se můžete kouknout níže.

A jak to bude na openingu Snowbitch.cz Freestyle Area Špičák vypadat s programem?
Hlavním věcí je samozřejmě maximální pojezd na zbrusu nových překážkách od party Flyparks a také maximální čas strávený ve vzduchu na skocích. Stavbu snowparku má napovel Freestyle Area parkdesigner Michal Migi Ritter společně se šumavskou shapers crew, takže můžeme očekávat kvalitu.

Součástí programu bude besttrick contest na vybrané překážce určený všem příznivcům snowboardingu a freeski a ve hře budou věcné ceny od partnerů openingu v celkové výši 20.000Kč.

Večer proběhne za umělého osvětlení první závod ze snowboardové série King of Jib 2014, který bude mít celkem čtyři zastávky a sice Špičák, Monínec, Praha a velké finále se pojede ve Vítkovicích v Krkonoších. King of Jib na Špičáku se pojede v kategoriích muži, ženy a děti a zůčastnit se ho může v podstatě naprosto každý, kdo má co předvést na překážkách. Připraveny budou pro vítěze věcné ceny za 20.000Kč. Tři nejlepší muži, jedna žena a jedno dítě pak navíc automaticky postupují na velké finále do Vítkovic, na kterém se utkají postupující ze všech zastávek King of Jib tour společné s šesti pozvanými top jezdci z ČR, Polska a Slovenska. Na finále je vypsané pricemoney 20.000Kč a věcné ceny za 20.000Kč.

Značky K2, Capita, Union a Jones na sobotní opening přivezou svá testcentra, takže si zdarma můžete otestovat snowboardy, vázání a twintip lyže. Ve stánku K2 bude současně probíhat nábor do sportovního klubu Freestyle Area, jehož členové pak mají možnost získávat slevy na výukové kempy, startovné do závodů a také freeski či snb vybavení. 

Po celou sobotu se bude po snowparku také pohybovat fotograf Lukáš Oujeský a kameraman, takže o řádný sběr materiálu nebude nouze, samozřejmostí je ozvučení snowparku po celý den.

K pořádnému openingu patří také afterpárty, která proběhne v nedaleké Železné Rudě v prostorách  iNet Café a to pod taktovkou hlavního partnera Jagermeister. Těšit se můžete na vyhlášení vítězů závodu King of Jib, DJś a kapelu jejíž jméno brzy uveřejníme.

Tak přátelé naviděnou na openingu snowparku Snowbitch.cz Freestyle Area Špičák!

Doporučujeme sledovat FR.cz/ParksInfo nebo Facebook, kde Vás budeme průběžně informovat o stavu snowparku před openingem, který jak pevně věříme otevřeme co nejdříve aby mohl snowboarding a freeskiing opět na šumavě vzkvétat.

Více info o snowparcích, výukových kempech a ostatních eventech najdeš na:
web: www.freestylearea.eu
facebook.com/freestylearea.eu
Freestyle Area snowpark openings Facebook událost ZDE

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine