Vimeo Facebook

05. 01.
2016

Novinky K2 snowpark Vítkovice

K2 snowpark Vítkovice

Přinášíme Vám aktuální informace týkající se snowparku ve Vítkovicích, který letošní zimu vstupuje do své páté zimní sezóny. Za dobu své existence si snowpark díky pravidelné údržbě a množství překážek našel spousty příznivců a vznikla zde unikátní komunita a pohodová atmosféra. V rámci letošní zimní sezóny jsou Vítkovice prvním snowparkem v ČR, který byl uveden přes počáteční nepříliš ideální sněhové podmínky do provozu, takže jste tímto vítáni!!!

Letošním hlavním partnerem Vítkovického snowparku je značka K2, která se po roční pauze opět vrací na scénu pod hlavičkou nové distribuce, které tímto děkujeme za podporu, důvěru a chuť vracet peníze zpět do sportů, které podobné značky živí!

K2 snowpark Vítkovice bude již tradičně rozdělen na easy/medium/profi/shred sekci a na své si díky téměř 40ti  překážkám a několika skokům v různých délkách přijdou jak úplní začátečníci, tak zkušení jezdci. Samozřejmě, že stavba snowparku takového rozměru vyžaduje spousty energie, času a především sněhu, takže se snowpark postupně rozšiřuje a buduje směrem k navrženému setupu 2016 o kterém více napoví 3D vizualizace.

K2 SNOWPARK VÍTKOVICE from Freestyle Area on Vimeo.

Novinky 2016

Nová posila Freestyle Area týmu
Pro naší partu je asi nejvíce zásadní novinkou z které máme upřímnou radost a věříme, že pomůže posunout realizované projekty o další level kupředu nový člen Freestyle Area crew Michal Španěl, kterého většina lidí zná pod přezdívkou Krysák. Kdo Krysáka zná osobně, asi není nutné dlouze tohoto sympaťáka a jeho zkušenosti představovat. Krysák v rámci své letité praxe s rolbováním a realizací snowparků získal spousty zkušeností a to nejen v ČR-třeba na Čihalce, ale také třeba v ruském Sochi či kanadském Whistleru.

Shaping
Pro sezónu 2016 bude Vítkovickou Freestyle Area crew tvořit několika sezónami odzkoušená sestava: parkdesigneři Michal Migi Ritter, nově Michal Krysák Španěl, headshaper Honza „Šmoula“ Havlíček a shapeři  Filip“Houbař“ ZnamenáčekVenca Zachař, Mario Roth, Honza“ Kačer“ Špika a samozřejmě spousta dalších, jenž nám při realizaci každoročně pomáhají a kterým touhle cestou předem děkujeme! V sezóně 2016 pokračuje také spolupráce se značkou 686, která Freestyle Area shapery obléká do kvalitního oblečení a také značkou Dakine, která kluky vybavuje rukavicemi.

Nové překážky
Vítkovice budou v plné sezóně vybaveny celkem 38 překážkami, které proběhly podzimní údržbou a taktéž na vás čekají novinky v podobě 6m Rainbow, 4m butterbox, 8m Elbow tube rail, 7m Rail jednohubka (hnedle dvakrát) a také letošní nejvýraznější multifunkční překážka-obří Wallride, který bude postavený na platformě vojenské maringotky a svou premiéru si odbude 20.02. v rámci závodu King of Jib 2016. Komplet seznam překážek najdete na konci tohoto článku.

Zasněžování
Provozovatel skiareálu Aldrov, kam Vítkovický snowpark spadá investoval v roce 2014 nemalé peníze do nové čističky vod ve spodní části snowparku, kdy součástí je také nová technologie nutná pro zasněžování. Díky tomu jsou ve snowparku v rámci sezóny 2016 stabilně dvě děla a dvě sprchy, které efektivně dohání Krakonošovi sněžné resty.

Net-O-Peer monitorovací systém.
Pro ty, kteří nevědí jak systém Net-O-Peer funguje tak zjednodušeně: ve snowparku budou na platformách instalovány celkem čtyři HD kamery, máte-li při ježdění v kapse chytrý telefon a v něm staženou potřebnou aplikaci, která spolupracuje s GSM signálem telefonu-jednoduše jezdíte a večer pak si pak můžete pouze vaše ježdění stáhnout v HD kvalitě do svého počítače a poučit se chybami, nebo si prostě jednoduše tvořit váš jezdecký archiv. S tímto systémem je spojené také komplet pokrytí snowparku signálem WiFi, takže můžete ve Vítkovicích pohodlně a zdarma komunikovat se světem.
Více info a bezplatná registrace a stažení aplikace na: www.net-o-peer.com

Ostatní služby
Připomínáme také možnost parkování karavanů a dodávek na horním parkingu s elektrickou přípojkou za mírný poplatek a také temperované WC s umyvadlem. Stravovat se a popít můžete jak v temperovaném skibistru s dostatečnou kapacitou míst k sezení a luxusní zahrádkou s výhledem na snowpark, nebo využít maringotku U Kouzelníka, kde se můžete nejen ohřát, najíst a napít, ale také nasát atmosféru tohoto originálního podniku.

Ceny permanentek
Co se týče všech tarifů, tak vše zůstává při starém jako loni, takže denní permanentka 350Kč, víkendová 590Kč a celosezónka 5000Kč. Samozřejmě je k dispozici spousty dalších tarifů, více o cenách najdete na webu skiareálu Aldrov v sekci ceník ZDE

Eventy
Ke snowparku ve Vítkovicích patří samozřejmě také eventy, kde se chceme zaměřit především na širokou veřejnost a většina eventů je tak koncipována jako open-takže všichni jsou vítáni!

WSD (Word Snowboard Day)                             20.12.2015
Snb/Freeski Happening 2016                            23.01.2016
Local Camps 2016 (snb+freeski camp)          28-31.01.2016
BSL Camp 2016 (snb girls camp)                    11.-14.02.2016
King of Jib 2016 (open jibbing contest)           20.02.2016
Local Camps 2016 (snb+freeski camp)          03.-06.03.2016
Monkey Race (team snowboard race)             konec března 2016

Na závěr nutno poděkovat převelice všem partnerům a lidem, kteří na projektu spolupracují, podporují a pomáhají tvořit něco, co jak pevně věříme posouvá český snowboarding a freeskiing kupředu!

Velké díky hlavnímu partneru-výrobci snowboardového a freeski vybavení-americké značce K2, skiareálu Aldrov, dále pak ostatním partnerům G-Shock, Dakine, Dragon, 686, Snowbitch.cz a Monster Energy. Samozřejmě pak děkujeme všem příznivcům snowparku za to, že do Vítkovic jezdí a i v této sezóně se vynasnažíme nadále udržet vaší přízeň a kvalitu snowparku ve Vítkovicích. V neposlední řadě mediálním podporovatelům Freeride.cz a Boardmag.cz.

K2 snowpark Vítkovice-seznam překážek 2016

beginners line
Butterbox 6m
T-box 6m
Street Rail 6m
Rainbow rail dvojtrubka 6m       NOVĚ!
Butterbox 4m                                 NOVĚ!
Kink box 3x5m
Minibutterbox 6m
Wallride
minispeed box 5m
Skok 2m table
Skok 3m table

medium line
Street Rail 6m
Nízký street rail 6m
U – Box Banana 5m
Picknic table 6m
Rovná jednotrubka 7m
Rail 6m
Bonk Barel
Rainbow box 6m
Skok 5m table
Skok 6m table
Skok 8m table

shred line
Street rail 6m
Balkón 4x6m
Up rail Tube 5m
Double Kink box 10m
Rail 6m
Street Rail 7m
PVC roura 6m
Up rail Tube 6m
Double Kink jekl 10m
Stairsset ( 10 schodů )
Butter box
Hokejka jednotrubka 5x1m
Spaceship 5m
Street railjednotrubka 12m
C – Box 6m
Maringotka – Wallride                NOVĚ!
Elbow tube rail 8m                      NOVĚ!
2x Rail jednotrubka 7m              NOVĚ!

pro line
Speed box 6m
Street rail 6m
Vystřelovací jednotrubka 4m
Skok 12m table
Skok 15m table


 

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine