Vimeo Facebook

24. 04.
2017

NEVER SUMMER/MONKEY RACE DVORAČKY-REPORT

První dubnovou sobotu proběhly na závěr Krkonošské  zimní sezóny dvě spojené akce Never Summer a týmový snowboard závod Monkey Race. Jak to ve snowparku na Dvoračkách vypadalo se dočtete v tomto krátkém reportu.

Vývoj počasí ke konci března nedovolil tradiční závěrečnou akci Monkey Race uspořádat ve Vítkovickém snowparku a tak jsme se rozhodli pro elegantní spojení s akcí Never Summer, která již několikátou sezónu probíhá na Dvoračkách nedaleko skiresortu Rokytnice. Kdo ještě na Dvoračkách nebyl, rozhodně doporučujeme návštěvu tohoto magického místa. Provoz je zde celoroční a užít si můžete nejen místní luxusní panoramata, ale také pohostinnost a přátelskou atmosféru, které toto místo vyzařuje.

Před akcí samotnou nastoupila na kompletní přestavbu snowparku parta Freestyle Area s místními shapery s jasným cílem udělat setup především v zábavném módu.  Vzniklo tak na začátku snowparku menší jezírko, spousta cornerů za sebou, menší skok a usazeno bylo několik překážek. V tomto patří speciální díky Freestyle Area rolbařovi Krysákovi a skiareálu Rokytnice za zapůjčení velké rolby.

  

Počasí vyšlo na Dvoračkách ideálně, slunce svítilo již od rána a místní snowpark se začal pomalu plnit shreďákama z širokého okolí a prostorná terasa mezi chatami Štumpovka a Dvoračky pak lidmi, kteří v hojném počtu sledovali dění ve snowparku s patřičným výhledem do rokytnického údolí. V rámci uvolněného programu byl připraven snowboard/freeski bestrick, cash for trick contest, teamový závod Monkey Race, snowboard ollie contest. Jednotlivé části programu pak byly prokládány hudebními vstupy 11ti členného funky bandu Super Hero Killers obklopeného vždy početnou bandou tančících lidí.

V rámci snowboard/freeski bestrick contestu nejvíce dominoval na snowboardu jasně Darek Bergmann, Roman  Dlauhý, Ondra Bauer, Zája, Honza Řezníček a nejen díky snowboardingu veselá Terka Čermáková. Na lyžích pak především freeski duo Lukáš Pospíchal a Robin Holub, který nabuzen ze závodů svěťáku standardně dopady menších skoků přelétaval. V polovině bestricku jsme začali rozdávat za každý slušný a čistě odjetý trik peníze, které jsme obdrželi od sympatického pana provozovatele Dvoraček,  takže nejeden snowboardista či lyžař si vydělal nějaké drobné.

  

Součástí sobotní akce Never Summer byl také třetí ročník týmového závodu Monkey Race, kam se přihlásilo rekordních 18 týmů, které dle atmosféry rozhodně nepřijeli závodit, ale především se bavit snowboardingem a freeskiingem. Systém závodu byl obdobný jako v předešlých ročnících, kdy se hodnotil nejen výsledný čas průjezdu trati tříčlenných týmů, ale také triky, které byly předváděny. Nakonec se porota přiklonila k vítězství kreativního týmu Kundaptáci, který tvořila se sestava Ondra Bauer, Roman Dlauhý a jedna z mála slečen na startu Terka Čermáková.

  

Na závěr dne proběhnul snowboard ollie contest kterého se zůčastnilo více jak 20 lidí a postupně jsme se s laťkou dostali na úctihodných 90 cm, o které bojovali v závěrečných skocích ollie masters Petr Bulušek a Filip Škrabálek. Nakonec se po poměrně dlouhém rozstřelu stal vítězem Filip s finálními 95cm, takže palec rozhodně hore!

Dle ohlasu všech, kteří na horské chaty Dvoračky-Štumpovka dorazili se náš cíl akce splnil-tedy užít si v partě pohodový den plný toho, co všechny baví-tedy snowboardingu a freeski. Samozřejmě nemluvě o doprovodných aktivitách ve vodním i plynném skupenství.  Užijte nadcházejícího letního období a příští rok na Dvoračkách opět naviděnou kamarádi!!!

Mrkněte na oficiální video z letošní akce z produkce Make it Real.

NEVER SUMMER/MONKEY RACE DVORAČKY 2017 from Freestyle Area on Vimeo.

Na závěr veleuctivá děkovačka partnerům akce Never Summer a Monkey Race, jmenovitě pak Nitro, K2, Horsefeathers, Sencor Action Cam, G-shock, Dakine, Red Bull, Jagermeister, Budvar, skiareál Rokytnice, Freestyle Area crew a horské boudy Štumpovka-Dvoračky. A také díky mediálním bratrům z Freeride.cz.

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine