Vimeo Facebook

24. 03.
2017

Monkey Race Dvoračky

Na závěr sezóny chystá parta Freestyle Area třetí ročník týmového snowboard závodu s názvem Monkey Race, kam jste všichni se snowboardem na nohou srdečně zváni.  Letos je však s ohledem na vývoj počasí toto setkání přátel snowboardingu přesunuto z tradičních Vítkovic  na Dvoračky, kdy bude v sobotu 01.04.2017 závod Monkey Race součástí akce Never Summer.  

Hlavní myšlenka Monkey Race je od prvopočátku založena především na pohodovém pojezdu s přáteli na závěr zimní sezóny, takže nečekej žádné startovní čísla, přesnou časomíru a nervózní závodní atmosféru! Jednoduše sestav s přáteli tříčlenný snowboardový tým a odstartujte společně na opičí trať. V závodě se hodnotí především celkový čas průjezdu tratí celého týmu, ale také vyslané triky, kdy se kreativitě meze nekladou. S designem tratě a její realizací si pohrají Freestyle Area parkdesigner Michal Migi Ritter a do rolby usedne Michal Krysák Španěl. Součástí tratě Monkey Race bude třeba malé přejezdové jezírko, cornery, klopenky a jednoduché freestyle překážky. Startovné bude zdarma, jedinou podmínkou vstupu do závodu je zakoupení celodenní permice na Dvoračky, za speciální přátelskou cenu 100Kč/osoba a jako bonus navíc dostanete ledový čaj Rauch a tyčinku Snickers.

Jak to vypadalo na předešlých ročnících Monkey Race ve Vítkovicích? Mrkněte na videa..

MONKEY RACE 2016 from Freestyle Area on Vimeo.

Monkey Race 2015 from Freestyle Area on Vimeo.

Jak jsme zmiňovali na začátku, tak sobotní Monkey Race contest bude součástí akce Never Summer, kdy je připraveno několik dalších contestů a doprovodný programu. Kromě Monkey Race závodu nás čeká třeba cash for trick contest, kdy budou jednotlivé triky na snowboardu a lyžích rovnou na place odměňovány podle ohlasu diváků tvrdou měnou, snb/freeski bestrick contest, highest snowboard ollie contest a menší přejezd jezírka pro případné zchlazení přítomných. V rámci contestů budou připraveny hodnotné ceny od našich partnerů, kamarádů a sponzorů. Na závěr dne nás také čeká koncert na terase horské boudy Dvoračky-Štumpovka, kdy funky koncert rozjede 11ti členný band Super Hero Killers. Po celý den se budou po Dvoračkách pohybovat filmaři z party Make it Real a také fotograf Lukáš Oujeský, takže můžete očekávat profesionální zvěčnění vašeho ježdění.

Ještě nutno doplnit několik praktických informací, především to, jak se na Dvoračky dostat. Nejlepší možnou alternativou je dorazit do skiareálu Rokytnice nad Jizerou, nechat auto na odstavném parkingu a použít lanovku na Lysou Horu a odsud sjet cca. 500m dolů na Dvoračky. V rámci transportu lanovkou je také domluvená se skiareálem Rokytnice nad Jizerou speciální cena celodenního jízdného a to krásných 100Kč, za což patří tomuto skiresortu velké díky. Dolů z Dvoraček se pak dostanete na snowboardu či lyžích. A ještě připomínáme termín akce-tedy sobota 01.04.2017 od 11h, lokace horské boudy Štumpovka-Dvoračky.

Na závěr uctivá děkovačka partnerům akce Monkey Race, jmenovitě pak K2, Horsefeathers, Sencor Action Cam, G-shock, Dakine a horské boudy Štumpovka-Dvoračky. A také mediálním partnerům Freeride.cz a Boardmag.cz.

Více aktuálních informací na FB události Monkey Race: ZDE

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine