Vimeo Facebook

11. 03.
2016

Monkey Race 2016

Parta Freestyle Area si pro vás na závěr sezóny připravila o víkendu 26+27.03. ve Vítkovickém K2 snowparku závěrečnou akci, kdy hlavním bodem bude druhý ročník týmového snowboard závodu s názvem Monkey Race.  Ve Vítkovicích bude připraven kromě zmiňovaného závodu zajímavý program určený nejen snowboardistům, ale samozřejmě také freeskierům a hlavním cílem je užít si zábavu s partou a jeden z letošních posledních společných Vítkovických pojezdů sezóny.

Monkey Race-týmový snowboard závod

Hlavní myšlenka Monkey Race je založena především na pohodovém pojezdu s přáteli na netradiční trati, takže nečekej nějak upjaté šponovky, ultra přesnou časomíru a nervózní závodní atmosféru!
Jednoduše s partou vytvoř tříčlenný tým a vlítněte společně na opičí trať obsahující klopenky, menší skoky a jednoduché překážky. Trať bude postavena nijak obtížná, spíš v zábavném módu, takže se může v podstatě přihlásit kdokoli, kdo na snowboardu jezdí a to bez rozdílu věku a dosavadních zkušeností.  V závodě se hodnotí celkový čas průjezdu celého týmu tratí, ale také vyslané triky, kdy se kreativitě meze nekladou. Pojede se vyřazovacím systémem pavouk, kdy budou rozlosovány jednotlivé týmy a pouze ten lepší postupuje do dalších rozjíždek.


Jak jsme naznačili, nejde o to nasázet super triky, ale především se zůčastnit, proto vyzvou vyřazovací souboje pánské i dámské týmy dohromady a pro děti do 15 let uděláme zvláštní kategorii. Startovné na jeden tříčlenný tým bude stát symbolických 100Kč a obsahuje 3x klobásku a 3x pívko či Monster.
Jedním z partnerů Monkey Race 2016  je pražská hala Freestyle Kolbenka, která pro vítězný tým připraví vouchery do tohoto největšího trampolínového centra, kde najdete mj. Freestyle Area zónu s bednou a railem, nebo třeba foam-pit a nespočet trampolín.

Snb/Freeski sausage High Jump

Součástí dne bude také odpolední high jump contest, kdy na malém skoku bude umístěna speciální hrazda, na které bude zavěšena uzenina od partnera společnosti Varnsdorfské Uzeniny, takže při správném načasování tě šiška salámu nemine. Sausage High Jump je určen jak snowboardistům, tak freeskierům. Pro vegetariány zavěsíme na hrazdu mrkev,ok?

Snowpark Shred Zone

Naším cílem je samozřejmě s ohledem na vývoj počasí udržet Vítkovický K2 snowpark co nejdéle v provozu, rozhodně bude tento víkend ve snowparku v provozu shred zóna s pokud možno co největším počtem překážek. Takže prostoru pro jarní shredbude pro snowboardisty a freeskiery dostatek-aktuální setup snowparku bude zveřejněn před samotným víkendem.

Přejezd jezírka

Na vedlejší sjezdovce na Aldrově bude současně probíhat tradiční akce s názvem Příjezd Krakonoše, jehož součástí bude také na závěr dne kolem 16h přejezd jezírka plného vody, takže účast freestyle komunity je rozhodně vítána. Ti, kteří budou mít masku, mají dokonce ježdění na sedačkové lanovce Prezidentský Express v sobotu zdarma! 

Highest Ollie Contest

V rámci víkendu budeme také hledat nejvyšší ollie-tedy základního snowboardového triku. Připravené máme nové měřící zařízení z dílny Freestyle Area Obstacles, která se zabývá výrobou překážek do snowparku a různých zábavných prvků. Držitele nejen českého, ale také světového rekordu je stále maestro Michal Biša se 109cm. Bude letos rekord pokořen?  Zkusit si může naprosto každý-začínáme na 20cm.

BBQ/Music/Chill Zone

Jak jsme zmiňovali, pro všechny registrované do závodu Monkey Race bude klobáska, pivko či Monster drink zdarma, no a ty co se nebudou registrovat určitěd grilu s prázdnou pusou nevyženeme. Součástí Monster Chill Zone pak bude hudební produkce pod taktovkou DJ Negativ a můžete se také těšit na live vystoupení hudební party Blind Definition v rámci afterárty ve FreestyleSnowboard House baráku. Více o této formaci zde: http://www.blinddefinition.com/

   

Na závěr velké díky podporovatelům snowparku ve Vítkovicích:
Skiareál Aldrov, K2 , Snowbitch.cz, Dragon, Dakine, G-Shock , 686, Monster Energy, Varnsdorfské uzeniny.
Závod je realizován za přispění dotace na sport a tělovýchovu Libereckého kraje.
A také samozřejmě mediálním partnerům Freeride.cz a Boardmag.cz, kteří doufejme sestaví také své tříčlenné týmy!!!

Monkey Race 2016 Facebook událost: ZDE

Video z loňského prvního ročníku Monkey Race:

Monkey Race 2015 from Freestyle Area on Vimeo.

Související články

King of Jib 2016-report

King of Jib 2016-report

Více

SNB/FREESKI HAPPENING VÍTKOVICE

SNB/FREESKI HAPPENING VÍTKOVICE

Více

report-Monkey Race 2015

report-Monkey Race 2015

Více

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

O nás

více

Partners

G-Shock K2 | Serious Fun Horsefeathers Dakine Sencor Action Camera 3CAM