Vimeo Facebook

01. 01.
2013

King of Jib 2013

Snowpark Freestyle Area Vítkovice v Krkonoších ve spolupráci s partnery  a skiareálem Aldrov pro vás připravili druhý ročník jibbing snowboard contestu King of Jib, který proběhne v sobotu 26.01.2013.

Sobotní dopoledne bude určené tréningu a kvalifikaci kategorie open, která je určená všem z řad veřejnosti. Pojedeme kategorii man i woman a je jedno jestli registrovaní mají sponzory, nebo jim ježdění platí rodiče a starci. Kvalifikace se pojede na dvě kola a to vždy v jiné shred lajně a vítězové kvalifikace budou odměněni věcnými cenami. Pro tři nejlepší pány a jednu dámu budou připraveny věcné ceny za 35.000Kč mezi kterými najdete třeba K2 snowboard či vázání, Dragon Optics, hodinky G-Shock, věci od Dakine a SUB Industries a také energii od Monster. 

Pro inspiraci koukněte na video z ročníku 2012 níže.

Freestyle Area-King of Jib 2012 from Freestyle Area on Vimeo.

Pět nejlepších jezdců z kvalifikace automaticky postupuje do odpoledního battlu s pěti pozvanými jezdci, kde se pojede o prizemoney 6000Kč a vítěz také obdrží parádní hodinky G-Shock. Finále se pojede opět ve dvou různých lajnách na dvě kola. Mezi pozvanými jezdci najdeme řádný krotitele oceli a ve Vítkovicích tak uvidíme aktuálně  to nejlepší z českého jibbingu.  

 

Do závodu byly pozváni výrazné postavy českého jibbingu, jmenovitě pak Kuba Šimůnek (Capita, Union), David Čonka (Special Blend, Forum, Dragon Optics, Neff), Štěpán Rokos (Special Blend, Forum, Advita, Neff, Electric), Dan Paulíček (Burton) a Darek Bergmann (Nitro, Horsefeathers, Monster, Vans).

Poctivé a nadmíru odborné rozhodcování budou mít napovel riders Martin Kolařík a Šmoula, které nepodplatíš ani bonama z tuzexu. Klucí si dávají technologicko-zdravotní pauzu a tak se nabídli do role rozhodčích, takže velké díky bros!!!

Shapers crew intenzivně pracuje na pořádný shred sekci, která bude v provozu již při oficiálním Freestyle Area openingu, který proběhne již tuto sobotu tedy 19.01.
Na všechny jezdce čekají v kvalifikaci a finále dvě různé lajny.
shred line A - double kink T box, double kink jekl, balkon
shred line B - pvc roura + kink rail, rail dvojtrubka, street rail dvojtrubka

Startovné pro kategorii open je 300Kč a v ceně je samozřejmě zahrnutá permice platná po celý den, takže i když nebude štěstěna na vaší straně můžete shredit celý do sytosti, beginners a slopestyle sekce bude po celý den otevřená pro všechny návštěvníky. Nutno podotknout, že je zde ještě vratná záloha 200Kč na dres, který pro tento den umožní volný vstup odděleným průchodem turnikety pro rychlé odbavování munice pro  železnou kavalerii.

Na place bude připraven kameraman a fotograf a také hudební aparát, takže budeme po celý den zahříváni lámavým beatem. Připravena je samozřejmě i večerní afterpárty pod taktovkou Monster Energy, která proběhne v novém skibistru přímo ve snowparku.

V sobotu 26.01. se můžete zůčastnit závodu, nebo si jen pohodově pojezdit ve snowparku, který bude ten den normálně v provozu. A nebo prostě jen přijďte hodit oko na českou jibbing špičku, která se ve snowparku Freestyle Area Vítkovice chystá tahat esa z rukávu až budou jiskry lítat do údolí!

Velké díky patří sponzorům jmenovitě pak K2 snowboarding, Dakine, Snowbitch.cz, Dragon Optics, G-Shock, SUB Industries, Monster Energy a také mediálním bratrům a sestrám.

Časový harmonogram:
09.00 -10.00      registrace jezdců kategorie open ve spodní stanici vleku
09.00 -10.30      trénink open+profi
11.30- 13.00      kvalifikace open
13.15                   vyhlášení postupujících z kvalifikace
13.00-14.00       trénink (5+5)
14.00-15.30       finále
16.00                   vyhlášení výsledků předání cen a prize money (kvalifikace, finále)
17.00-bůh ví       Monster Energy afterparty s DJś

 

Související články

King of Jib 2013-report

King of Jib 2013-report

Více

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine