Vimeo Facebook

28. 03.
2014

report King of Jib Vítkovice 2014

Letošní zimní sezóna nebyla bohužel vůbec českým snowparkům nakloněna, nicméně je zbytečné lamentovat nad věcma, které prostě neovlivníš. Pro partu Freestyle Area, která měla letos na povel kromě snowparku ve Vítkovicích nově také Monínec a šumavský Špičák to byla zkouška odolnosti a trpělivosti.

Letos se Freestyle Area parta rozhodla, že se třetí ročník snb jibbing contestu King of Jib pojede jako série a to ve snowparcích, které má právě ve svém portfoliu. Počasí a tímto zkrácená zimní sezóna pak rozhodla, že se první zastávka série ve Snowbitch.cz snowparku na Špičáku a druhá v G-Shock snowparku na Monínci pojede jako vložený závod do openingů těchto dvou nových snowparků. Třetí zastávka King of Jib 2014 proběhla v Praze ve snowparku na Letné v rámci olympijského areálu, který překážkami a shaperama vybavila právě Freestyle Area crew.  Finále celé série pak proběhlo v K2 snowparku ve Vítkovicích, kterým se díky hojnosti snowboardingu a ostatním volnočasovým aktivitám neřekne jinak než Weedkovice.

Koncept série King of Jib byl pro tuto sezónu jasný a možná stejný jako koncept všech snowparků Freestyle Area-tedy přilákat do závodu resp. snowparků co nejvíce lidí a to s rozdílnými zkušenostmi tak, aby snowboarding mohl v ČR vzkvétat a dělat radost naprosto všem. Proto tedy byla celá série King of Jib 2014 koncipována jako open contest a nešlo pouze o závod profi jezdců, ale také hobíků-čemuž byla vždy nastavena trať-tedy dvě lajny s rozdílným levelem obtížnosti.

Na regulérnost hodnocení triků dohlížel hlavní rozhodčí Bendys, který objížděl celou sérii a k němu pak byl vždy přiřazen ještě jeden lokální rozhodčí. Videoedity ze Špičáku, Monínce a Prahy stvořil Martin Kolařík, Vítkovické finále pak Zdenda Sopůšek ze Sentral prdctn a celou sérii nafotil Lukáš Oujeský-takže díky všem!

Do finále ve Vítkovicích byli pozváni jezdci, kteří se umístili vždy do třetího místa v předchozích zastávkách a k nim pak do samotného finále byli přiřazeni vítězové kvalifikace. Jelo se na tři kategorie man/woman/rookies a vždy na tři kola z nichž se počítalo to nejvýživnější a ve hře byly kromě prizemoney 20.000Kč a věcných cen také originální medaile od design studia Skubb. Nebudeme dlouho rozepisovat jaké triky ve Vítkovicích padaly, od toho je tady edit, rozhodně pořadí jezdců bylo následující:

1/ Michal Biša
2/ Dan Paulíček
3/ Kuba Šimůnek

Kategorii womans pak nejvíce kralovala Klárka Janíková a za rookies zabíjela budoucnost českého snowboardingu Paulíček jr..Big congrats všem!

Finálový edit z Vítkovic by Zdenda Sopůšek ze Sentral production

Rozhodně díky a respekt všem jezdcům, kteří objížděli poctivě celou sérii a bylo rozhodně z jejich přítomnosti evidentní nejen nadšení pro snowboarding, ale také profi přístup, jmenovitě pak Dave Čonka, Tom Raiser, Kuba Šimůnek, bráchové Klímáci etc.

Na závěr děkujeme všem partnerům série King of Jib, kteří mají stále zájem podporovat českou snowboardovou scénu a sice hlavnímu partnerovi hodinkám G-Shock a dále pak dalším partnerům eshopu Snowbitch.cz, K2snowboarding, Funstorm, Dragon, Dakine a Jagermeister.

Níže se můžete mrknout na videa ze třech předchozích zastávek King of Jib 2014, které natočil a sestříhal Martin Kolařík z Make it Real production.

King of Jib Špičák

King of Jib Monínec

King of Jib Praha

Související články

report King of Jib Monínec 2014

report King of Jib Monínec 2014

Více

report King of Jib Praha

report King of Jib Praha

Více

Report opening+King of Jib Špičák

Report opening+King of Jib Špičák

Více

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine