Vimeo Facebook

03. 03.
2014

report King of Jib Monínec 2014

V neděli 16.02. proběhla v rámci openingu nového snowparku G-Shock Freestyle Area Monínec třetí zastávka snowboardové jibbing série G-Shock King of Jib 2014. Jaké padaly hodnoty a kdo se stal vítězem Monínecké zastávky se dočtete v tomto reportu.

Nový snowpark G-Shock Frestyle Area je letošní novinkou v portfoliu party Freestyle Area, kterou najdete 70km od Prahy směrem na České Budějovice ve skiareálu Monínec, který patří mezi nejmodernější v ČR.

Oficiální opening snowparku byl vzhledem k nepříznivému počasí několikrát odložen, ale letošní zima bohužel zařízla nejeden snowpark. Opening byl tedy vtěsnán do do neděle 16.02. i když byl snowpark již 14 dní v provozu. Samotný vložený závod G-Shock King of Jib pak začal ve 14h kvaldou do které se registrovalo jedenáct jezdců a dvě slečny závodnice.

Závod, tak jako celá série se jel v kvaldě na tři kola, kdy nejlepší se počítalo a do finále se probojovalo pět jezdců, které byly ve většině případů ve finálových kolech předchozích zastávek na šumavském Špičáku a Praze Letné. V případě slečen se výsledky počítaly z kvalifikace. Hodnocení měl na povel hlavní rozhodčí celé série King of Jib Bendys a spol.

A kdo se stal králem jibbingu na třetí Monínecké zastávce?
1. David Čonka
2. Tom Raiser
3. Ondra Camrda

a za slečny se nejvíce zadařilo Didi Augustinové.
No a nutno ještě připomenout vítěze besttricku, kterým se jako většinou stal mistr technické magie Kuba Šimůnek.

Více již napoví videoedit, který stvořil Martin Kolařík a fotogalerii nacvakal Lukáš Oujeský.

Děkujeme všem partnerům série King of Jib, kteří mají stále zájem podporovat českou snowboardovou scénu a sice: hlavnímu partnerovi G-Shock a dalším partnerům K2snowboarding, Snowbitch.cz, Funstorm, Dragon a Dakine.

Související články

report King of Jib Praha

report King of Jib Praha

Více

Report opening+King of Jib Špičák

Report opening+King of Jib Špičák

Více

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine