Vimeo Facebook

14. 02.
2016

KING OF JIB 2016

Tento víkend proběhne další ročník  open jibbing závodu King of Jib, který je spojen s Vítkovickým snowparkem od samého začátku, takže letos se koná jeho 5. ročník. Více informací přinášíme v tomto článku a rozhodně se bude v sobotu 20.02.2016 pod taktovkou party Freestyle Area na co těšit!

Set-up závodu?
Letos bude závod King of Jib opět koncipován jako open-může se tedy přihlásit kdokoliv, kdo má chuť a na své si přijdou jak mladí jezdci/jezdkyně pod 15 let, ženský tak samozřejmě chlapi ve dvou kategoriích (sponz./nesponz). V rámci jednotlivých kategorií bude nastavena samozřejmě obtížnost překážek.

Největší úsilí a kreativity Vítkovické shapers crew však bude letos zaměřeno především na multifunkční platformu, které bude dominovat 8m dlouhý wallride v kombu s několika raily, takže se máte opravdu na co těšit. Na stejném kombu pak proběhne večerní foto/video shooting s vybranými jezdci pod taktovkou Lukáše Oujeského a Martina Kolaříka z Make it Real.

Samozřejmě s ohledem na velikost K2 snowparku ve Vítkovicích bude kromě závodní platformy snowpark normálně v provozu pro veřejnost, takže klidně doražte-čeká na vás minimálně 20 usazených překážek a několik skoků, takže doražte pojezdit, zafandit na finálko a třeba zatančit na afterpárty.

Formát závodu?
Loňský rok se osvědčilo závod King of Jib více přiblížit také nesponzorovaným jezdcům, kteří v minulých ročnících přirozeně po nekompromisním útoku profíků přicházeli o možnost postavit se na bedně a vybojovat si nějaké hodnotné ceny. Proto se závod pojede ve dvou oddělených skupinách A+B. Celkově jsou do letošního závodu vypsané prizemoney 10.000CZK a také věcné ceny od partnerů v hodnotě 30.000CZK.

skupina A:       MAN (sponzorovaní, +16)
skupina B:      MAN (nesponz.+15), WOMAN (sponz./nesponz.), ROOKIE (sponz./nesponz.-15)
Počet kvalifikačních a finálových kol bude upřesněn na riders meetingu před začátkem akce, registrace bude probíhat ve skibistru Aldrov nad snowparkem. Hodnocení závodu budou dohlížet dva odzkoušení rozhodčí. Startovné do závodu je 100Kč a obsahuje mj. 2 plechovky Monster Energy, startovné neobsahuje permanentku.

King of Jib/MČR
Důležitou informací je propojení závodu s asociací Czech Snowboarding a díky tomuto je letos závod King of Jib současně mistrovstvím ČR v jibbingu a ze závodu tedy vzejde mistr ČR právě v této disciplíně. Díky tomuto bude mj. záznam závodu King of Jib odvysílán na ČT4Sport, takže doufejme, že tato skutečnost bude motivovat ke snowboardingu více lidí z řad veřejnosti. 

Ceny do závodu?
Na letošní ročník jsou díky velectěným sponzorům opět vypsané prizemoney v celkové výši 10.000Kč a připraveny luxusní ceny za 30.000Kč. V rámci závodu bude také vyhlášen best trick o největší zlo na vybrané překážce o hodinky G-Shock. Navíc pro vítěze MAN (sponzorovaní) budou opět připraveny ručně vyráběné originální medaile od design studia Skubb

Doprovodný program?
V rámci doprovodného programu opět dorazí Monster Energy se svojí chill zónou, kde po celý den bude k tanci a poslechu vyhrávat své hip-hop songy DJ Máchal. Nejen pro registrované jezdce pak bude zajištěn potřebný přísun energie v podobě plechovek Monster. Na večer se pak připravuje v místní Snb Freestyle House afterpárty, opět pod taktovkou DJ Máchala.

Fakta?
Kde? K2 snowpark Vítkovice v Krkonoších
Kdy? Sobota 20.02.2016

trénink+registrace         09.00-11.30h
riders meeting               11.30h
začátek závodu            12.00h
O detailním načasování závodu budete informováni při registraci.

Díky na závěr?
Velké díky skiareálu Aldrov a hlavnímu partneru snowparku ve Vítkovicích tedy značce K2. Dále pak ostatním partnerům letošního King of Jib: G-Shock, Dakine, Dragon, Snowbitch.cz, 686 a event partneru Monster Energy.
Závod je realizován za přispění dotace na sport a tělovýchovu Libereckého kraje.

Facebook událost King of Jib 2016
https://www.facebook.com/events/978163292263513/

Jak to vypadal závod King of Jib 2015 napoví video od party Make it Real.

King of Jib 2015 from Freestyle Area on Vimeo.

Související články

REPORT-HAPPENING VÍTKOVICE 2016

REPORT-HAPPENING VÍTKOVICE 2016

Více

SNB/FREESKI HAPPENING VÍTKOVICE

SNB/FREESKI HAPPENING VÍTKOVICE

Více

report-King of Jib 2015

report-King of Jib 2015

Více

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine