Vimeo Facebook

01. 03.
2016

King of Jib 2016-report

V sobotu 20.02.2016 proběhnul v K2 snowparku ve Vítkovicích v Krkonoších 5. ročník open snowboard jibbing contestu King of Jib, který si na české scéně našel své místo a opět bylo díky hojné účasti top jezdců na co koukat.

Freestyle Area shapeři na závod připravili zajímavý kreativní setup, který nabízel spousty možností jak zapůsobit na rozhodčí a rozhodně padaly slušné hodnoty. Letos se současně závod jel jako součást českého poháru ve freestyle snowboardingu, takže ze závodu vyšel mistr ČR právě v disciplíně jibbing. Díky partnerství s asociací Czech Snowboarding bude mj. závod King of Jib 2016 v repríze odvysílán na ČT Sport, od čehož si především slibujeme snowboardovou osvětu národa českého.

Celkem se do závodu registrovalo 33 startujících a to v celkem čtyřech kategoriích, tedy rookie (děti do 14 let), woman, man/hobby a man/pro. Do závodu bylo vypsané motivující prizemoney 10.000Kč a věcné ceny od partnerů závodu za 30.000Kč.

Nejmladší kategorie rookie závod odjela na jednoduchých překážkách tvořených bednou a kluzištěm. V rámci hlavních kategorií závodu King of Jib 2016 byl zhotoven speciální setup tvořený celkem třemi platformami vedle sebe, které každý z účastníků jednotlivých kategorií absolvoval ve třech rozjížďkách po třech kolech. Celkem tak měli účastníci závodu k dispozici devět jízd, kde na korektnost hodnocení závodu dohlíželi celkem tři zkušení rozhodčí.

V první rozjíždce na závodníky čekal double kink, který potrápil spousty lidí a padalo celkem dost rakví. V druhém kole rozjíždek byla připravena multifunkční překážka, jejíž základem je podvozek z původně zelinářské maringotky po komplet repasi s instalovaným wallride 8x3m s přítlačákem. Poslední kolo rozjíždek  se pak odjelo na kombu tvořeným překážkami jako maringotka butter box,  7m street rail a 7m tube rail.

Povedené video ze závodu spáchala jako každoročně parta Make it Real a fotogalerii nafotil také tradičně Lukáš Oujeský, za což patří oběma velké díky a to i s ohledem na náročné podmínky za kterých se závod jel. Po celý den v rámci Monster Energy chill zóny vyhrával DJ Negativ a Dj Máchal.

KING OF JIB 2016 from Freestyle Area on Vimeo.

Co se týče partnerů King of Jib 2016, tak velké díky za podporu:
K2, Snowbitch.cz, Dakine, Dragon, G-Shock, 686, Monster Energy, Liberecký kraj, skiareál Aldrov, Czech Snowboarding a samozřejmě mediálním podporovatelům FR.cz a Boardmag.cz

No a jak to celé dopadlo? Výsledky závodu King of Jib 2016.

Rookie             
1. místo           Jindra Patrik (nejlepší kluk)
1.místo            Nela Johnová (nejlepší holka)

Woman            
1.místo             Zuzana Medlová (sestra slovenské repre riderky Klaudie Medlové)
2. místo            Irma Hrnčířová

Man/hobby       
1.místo             Filip Znamenáček
2.místo             Honza Řezníček
3.místo             Martin Bidlo

Man/pro       
1.místo             Michal Biša (tedy mistr ČR v jibbingu)
2.místo             Roman Dlauhý
3.místo             Tomáš Císař 

Související články

KING OF JIB 2016

KING OF JIB 2016

Více

REPORT-HAPPENING VÍTKOVICE 2016

REPORT-HAPPENING VÍTKOVICE 2016

Více

report-King of Jib 2015

report-King of Jib 2015

Více

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine