Vimeo Facebook

02. 05.
2016

Kemp Kaprun 2016-report

Málokdo by tušil, že si v polovině dubna pojezdí v čerstvém prašanu a tak si účastníci prvního ročníku snb/freeski kempu na rakouském Kaprunu si užili nejen freestyle v luxusním snowparku, ale také freeride na přilehlých kopcích Kitzsteinhornu.

První ročník kempu na Kaprunu připravila parta Freestyle Area ve spolupráci s Českou Snowboardovou Školou, která si vzala pod patronaci výuku a vzdělávání snowboardových instruktorů, kteří mají chuť se dále profesně rozvíjet . Týdenního kempu se tedy zůčastili nejen kempeři z řad veřejnosti, ale také instruktoři, kteří se celý týden prokousávali rozsáhlou metodikou licence B pod vedením profesionálů z APUL.

Kempy pod taktovkou Freestyle Area mají jasný cíl a to především jezdecký progres, takže jako při kempech ve Vítkovicích jsme v tom nejpodstatnějším-tedy profesionálním coachingu vsadili na 100% jistotu.  Osvěta freestyle snowboardingu pod vedením Martina ,,Čéči´´ Kaňůrka a freeskiing kázal Robin ,,RobHol´´ Holub.  

Program první dvou dnů kempu k radosti všech zůčastněných zásadně ovlivnil vývoj počasí, který způsobil zasypání snowparku, takže freestyle musel jít přirozeně stranou a hurá do volného terénu. Kempeři tak měli ideální možnost vyzkoušet lavinové vyhledávače a ostatní potřebné vybavení, nebo třeba profesionálního freeride coache se znalostí místních spotů. Bohužel nic netrvá věčně a okolní kopce byly po dvou dnech rozježděné jako pole po orbě a tak přišel čas vrhnout se na freestyle tématiku. S ohledem na luxusní snowpark a výhled tří denního ažůra to rozhodně nebyla změna nijak trýznivá a jezdecký progres měl zelenou. Snowpark byl rozdělen do horní a spodní sekce a pro kempery připraveno nesčetně skoků, beden, railů a také poctivá halfpipe. Na své si díky rozdělení na easy/medium/pro sekce přišel jak úplný začátečník, tak zkušený jezdec.

Pohodu, jezdecký progres a celkový feeling kempu připomene video z dílny Make it Real a fotogalerie od Martina Kaňůrka

camp kaprun from Freestyle Area on Vimeo.

Večer po ježdění pak probíhal videocoaching či workshopy a další volnočasové aktivity jako sauna přímo na penzionu, slackline, BBQ, skateboarding v Kaprunském skateparku, nebo fotbálek či basket na místním vybaveném hřišti s umělým povrchem.  Oblíbenou činností pak byla hnedle po celodenním ježdění koupačka  v řece přímo pod Kitzsteinhornem a díky teplotě vody se začalo této osvěžující činnosti říkat Kryoterapie

Na závěr reportu nutno zhodnotit, že se první ročník freestyle kemp Kaprun rozhodně vydařil a určitě pro vás připravíme ročník další. Současně velké díky všem co dorazili a lidem co se podíleli na organizaci. Díky také partnerům kempu jmenovitě pak Freestyle Area, Česká Snowboardová Škola, Czech Snowboarding, penzion Adler, APUL, ISIA a skiresort Kitzsteinhorn.

Přátelé, kamarádi naviděnou na kempu Kaprun 2017!!!

Více o Freestyle Area, nebo projektu Česká Snowboardová Škola na facebooku:
https://www.facebook.com/freestylearea.eu
https://www.facebook.com/ceskasnowboardovaskola

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine