Vimeo Facebook

Fotogalerie

22. 01.
2014

G-SHOCK KING OF JIB 2014

Snowparky Freestyle Area společně s hlavním partnerem G-Shock vyhlašují třetí ročník snowboardových závodů King of Jib, které jsou určeny všem vyznavačům jibbingu. Letošního krále želez budeme hledat na celkem čtyřech zastávkách, pojede se ve dne i za nočního osvětlení a ve hře budou kromě titulu King of Jib 2014 a originálních medailí pro celkové tři nejlepší jezdce, také věcné ceny za 80.000Kč a finálové prizemoney 20.000Kč.

Letošní ročník King of Jib se pojede nově jako série a to díky rozšíření snowparků Freestyle Area, které letos najdete kromě Vítkovic v Krkonoších také na Šumavě, Monínci  a v průběhu února v Praze na Letné. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o open závod, přihlásit se může naprosto každý, kdo má chuť předvést svoje jezdecké umění. Závodní trať a její překážky budou přizpůsobeny různým zkušenostem závodníků-proto se není důvod obávat registrace a vstupu do boje o krále jibbingu. Celá série se pojede jednoduše ve třech kategoriích a sice man, woman a rookies do 15ti let. Tři nejlepší muži, jedna žena a jeden rookie pak navíc automaticky postupují na velké finále do Vítkovic, na kterém se utkají postupující ze všech zastávek King of Jib série společné s šesti pozvanými top jezdci z ČR, Polska a Slovenska. Na finále King of Jib můžeme očekávat set-up odpovídající kvalitě jezdců, nadupaný triky a kromě věcných cen také pricemoney 20.000Kč

Základní informace k jednotlivým zastávkám:

King of Jib Špičák
Závod se pojede v novém snowparku Snowbitch.cz Freestyle Area na šumavském Špičáku a bude součástí oficiálního openingu snowparku. Datum závodu je stanoven na sobotu 01.02. Kvalifikace se odjede na závěr denního programu openingu a finále samotné pak za večerního osvětlení, připravena je i Jagermeister Afterpárty v nedaleké Železné Rudě v klubu iNet Café, kde naživo vystoupí sušická hip-hop partička Non Limit a poté nastoupí do ranních hodin DJś se svými beaty.

King of Jib Praha
Závode se pojede v olympijském areálu v Praze na Letné, kde má parta Freestyle Area na povel provoz a údržbu dočasného snowparku, který bude v průběhu února určený široké veřejnosti. Závod se pojede přes den, datum závodu je stanoven na neděli 09.02.

King of Jib Monínec
Závod se pojede v novém snowparku G-Shock Freestyle Area na Monínci a bude součástí oficiálního openingu snowparku. Kvalifikace se odjede na závěr denního programu a finále samotné pak za večerního osvětlení. Datum závodu je stanoven na neděli 16.02.

King of Jib Vítkovice
Finále celé série za účasti pozvaných top jezdců a také všech postupujících z jednotlivých zastávek se pojede ve snowparku K2 Freestyle Area ve Vítkovicích a bude součástí oficiálního openingu snowparku, který bude probíhat celý víkend. Vzhledem k rozloze Vítkovického K2 Freestyle Area snowparku bude pro sobotní závod postavena závodní line, která však nebude výrazně omezovat provoz zbytku snowparku. Finálový závod se pojede přes den, datum závodu je stanoven na sobotu 22.02. Připravena je i Jagermeister Afterpárty v nedaleké Jilemnici v klubu Továrna, kde nastoupí do ranních hodin DJś se svými beaty

Na závěr děkujeme všem partnerům série King of Jib, kteří mají stále zájem podporovat českou snowboardovou scénu a sice: hlavnímu partnerovi G-Shock a dalším partnerům K2 snowboarding, Snowbitch.cz, Funstorm, Dragon a Dakine.

Více info o snowparcích Freestyle Area, kalendář všech akcí najdeš ZDE
přidej se k nám na facebooku ZDE   
King of Jib Facebook událost hledej ZDE 

Jak to vypadalo na loňském ročníku King of Jib ve Vítkovicích v Krkonoších se můžete kouknout ve videu, které sestříhal Zdenda Sopůšek za Sentral production.

 

Související články

Opening Snowbitch.cz Freestyle Area Špičák

Opening Snowbitch.cz Freestyle Area Špičák

Více

King of Jib 2013

King of Jib 2013

Více

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine