Vimeo Facebook

zaměření kempů

Výukový snowboardový kemp je vhodný pro všechny zájemce bez rozdílu věku, pohlaví a dosavadní úrovni zkušeností, kdy výuka bude samozřejmě individuálně přizpůsobena rozdílným zkušenostem jednotlivých účastníků. Kromě freestyle coachů je po celou dobu kempu přítomen také instruktor s licencí pro výuku klasické metodiky snowboardingu. Je jasné, že každý musí nějak začít a bez správně zvládnuté základní metodiky a lehčích triků není důvod hnát se hnedle do snowparku na velké překážky a riskovat tak zranění. Na výukové freestyle kempy pod hlavičkou Freestyle Academy se jezdí s jasným cílem a to zlepšit své dosavadní zkušenosti. Určitě není na místě obávat se, že toho umíte doposud na snowboardu či lyžích málo-jsme tady od toho, abychom společnými silami posunuli vaše ježdění na lepší úroveň a užili si společnou zábavu.

stupeň obtížnosti

Nevíš kam se s dosavadními zkušenostmi zařadit?
Popis níže by ti měl napovědět jaký výukový freestyle kemp je pro tebe vhodný
úplný začátečník- nikdy jsem na snowboardu/lyžích nestál, kopec/snowpark ještě nesjedu
začátečník-na snowboardu/lyžích začínám, sjedu kopec, zatáčím, zvládnu jízdu na vleku, snowpark jsem nezkoušel(a)
středně pokročilý-na snowboardu/lyžích jezdím bezproblémově, umím základní triky ve snowparku (bedýnky, malé skoky..)
pokročilý-na snowboardu/lyžích jezdím bezproblémově, umím pokročilejší triky ve snowparku (raily, větší skoky, rotace)

coaching

Intenzívní výuka freestyle snowboardingu pod vedením profesionálních jezdců či licencovaných instruktorů probíhá v uvolněné atmosféře, vždy však v jasném časovém harmonogramu s maximálním ohledem na efektivitu výuky a bezpečnost. Na jednoho coache připadá maximálně 7 kemperů, tak aby všichni měli dostatečnou pozornost svého coache a také prostor pro své jízdy a případné dotazy. Každý den před výukou vždy probíhá strečink a cca. 30 min. volného ježdění na zahřátí těla a poté následuje vždy v dopoledním a odpoledním bloku každý den minimálně pět hodin výuky.
Na kempech jsou jednotliví účastníci rozděleni do několika skupin podle výkonnosti, o zařazení do výkonnostní skupiny rozhoduje testovací jízda pouze po svahu a posléze na nejlehčí překážce-široké bedně, kde případný pád absolutně nebolí, takže rozhodně není důvod k obavám. Na snowboardové výukové kempy jezdí jak úplní začátečníci, středně pokročilí i pokročilí účastníci, takže není rozhodně na místě se čehokoliv obávat, naopak to vyzvat a z kempu si odvézt spousty nových dovedností.

videocoaching

Každý z coachů sbírá v poslední hodině výukového dne záběry své skupiny na kameru a večer pak probíhá tvz. videocoaching, kdy se ježdění a případné chyby společně s komentářem coachů promítají na velkoplošné plátno. Videocoaching umožní kemperům vidět se z netradičního úhlu a sebereflektovat chyby.  Tato část večera bývá velice poučná a často pro všechny kempery zábavná-některé záběry bývají úsměvné. Rozhodně není důvod se videocoachingu obávat, spíše naopak. V průběhu panuje pohodová atmosféra a nikdo neřeší, že se občas nějaký trik nepovede-to podstatné je sebemenší jezdecký progres.

snowparky

Ke kvalitnímu kempu patří také odpovídající kvalita snowparku-tato podstatná skutečnost je bohužel na většině jiných nabízených kempů opomíjena a výuka je tak do značné míry limitována právě nevalnou kvalitou sportoviště.

Freestyle Area Academy zimní výukové kempy v rámci ČR probíhají ve snowparku Freestyle Area Vítkovice, který současně již 10 let provozujeme. Vždy připravený snowpark je každoročně navrhován a stavěn profesionály se zkušenostmi ze zahraničí, každý den rolbou a ručně upravován partou shaperů, popř. upraven s ohledem na aktuální potřebu probíhajícího kempu především co se vhodných překážek a skoků týče. Snowpark Freestyle Area Vítkovice je rozdělen do několika sekcí podle obtížnosti překážek a skoků a na své si přijde jak úplný začátečník, tak zkušený jezdec. Další podstatnou skutečností je, že snowpark ve Vítkovicích má vlastní vlek, takže nestrávíte spousty času  ve frontách a můžeme se společně věnovat delší dobu výuce.

foto/video

Na Freestyle Area Academy výukových kempech je vždy bude také přítomen profesionální fotograf a také kameraman, takže se můžete těšit na spoustu akčních fotek a také video, které pak všem zůčastněným kemperům zasíláme na památku.  Samozřejmě pokud přijdete s nějakým individuálním požadavkem na sportovní či lifestyle fotku rádi vám vyjdeme vstříc-jsme tu pro Vás!

doprovodný program

Součástí každého kempu v naší produkci je také zábavný doprovodný program, kde se budete nejen bavit, ale také se dozvíte spousty užitečných informací. Do zábavné části programu patří několik soutěží např. o nejprogresivnějšího kempera a kemperku, slalom na čas, nejvyšší ollie či minicontest ve snowparku.
Na Freestyle Area Academy kempech probíhají také tématické workshopy jako je konstrukce snowboardů a jejich údržba, přednáška coachů o jejich profesionální snowboardové kariéře a cenných zkušenostecch. Zajímavým a velice užitečným workshopem je praktická ukázka lavinového vyhledávání a seznámení s potřebným vybavením pro pohyb ve volném terénu.

vybavení účastníka kempu

Při realizaci kempů spolupracujeme se kvalitními značkami vyrábějící snowboardové vybavení, nicméně není možné spoléhat na testcentrum, které je na kempu vždy připraveno. Testcentrum je primárně určeno pro testování vhodného vybavení a není ho možné blokovat zapůjčením jedné osoby po celou dobu kempu-pokud by jste měli problém s absencí potřebného vybavení-neváhejte nás kontaktovat.
Nezapomeňte tedy na kemp vzít své vlastní vybavení a rozhodně nezapomeňte na bezpečnostními prvky v minimálním rozsahu povinné ochranné helmy, brýlí a rukavic. Dále doporučujeme chránič páteře a další prvky eliminující zranění.

pojištění a legislativa

Výukové zimní kempy jsou dle příslušné legislativy považován za službu v oblasti cestovního ruchu, tudíž je dle platných zákonů nutné, aby celou akci zaštítila cestovní kancelář s platným pojištěním proti úpadku. Tuto nutnou skutečnost splňuje velmi málo organizátorů kempů a pouze pojistná událost ukáže, jak profesionálně se organizátor ke svým klientům zachová.

Freestyle Area Academy pořádá veškeré kempy ve spolupráci s cestovní kanceláří Wenku s.r.o., takže součástí kempů je také automaticky sjednané pojištění. Důležitou součástí je také pojištění proti stornu, což znamená, že pokud z důvodu nemoci nebudete moci na výukový kemp přijet-bude vám vrácena záloha ve výši 80%, nutnou podmínkou pro plnění pojišťovny je lékařská zpráva, kterou si vždy vyžádejte i když jde pouze o angínu.

úrazové pojištění   NENÍ (nutné samostatně sjednat) 
trvalé následky úzaru od 0,001% 100 000 Kč
smrt následkem úrazu 100 000 Kč
osobní věci a zavazadla 30 000 Kč
limit na jedno zavazadlo 30 000 Kč
limit na jednu položku 30 000 Kč
pojištění zpoždění zavazadel 5 000 Kč
odpovědnost za způsobenou škodu na zdraví 1 000 000 Kč
odpovědnost za způsobenou škodu na majetku 1 000 000 Kč
finanční náhrada za ušlý zisk 50 000 Kč
pojištění storna zájezdu (stornopolatků) 80% ceny zájezdu, max. však 3 000 Kč

Účast na kempu na Rakouském ledovci Kaprun je striktně podmíněn individuálním sjednáním úrazového připojištění v rozsahu adekvátním snowboarding/lyžování v Alpách. Rozsah a výši pojistného krytí konzultujte s příslušnou pojišťovnou. V případě záměru pohybu mimo vyznačené trasy (sjezdovky, snowpark) tuto skutečnost nezapomeňte při sjednávání pojištění rozhodně uvést!!! Při nástupu na kemp tyto pojištění důkladně kontrolujeme a bez něj není možnost se kempu zůčastnit.

zrušení kempu ze strany pořadatele

V případě zrušení některého z nabízených kempů pořadatelem z důvodu špatných sněhových podmínek, budete o této skutečnosti informováni s předstihem formou emailu. V této situaci vám nabídneme 3 možnosti řešení:

1/ vrácení finanční zálohy v plné výši
2/ změnou termínu v dané lokalitě-pokud bude možné
3/ změnou lokality kempu+případný doplatek či přeplatek

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

O nás

více

Partners

G-Shock K2 | Serious Fun Horsefeathers Dakine Sencor Action Camera 3CAM