Vimeo Facebook

zaměření kempů

Výukový snowboardový kemp je vhodný pro všechny zájemce bez rozdílu věku, pohlaví a dosavadní úrovni zkušeností, kdy výuka bude samozřejmě individuálně přizpůsobena rozdílným zkušenostem jednotlivých účastníků. Kromě freestyle coachů je po celou dobu kempu přítomen také instruktor s licencí pro výuku klasické metodiky snowboardingu. Je jasné, že každý musí nějak začít a bez správně zvládnuté základní metodiky a lehčích triků není důvod hnát se hnedle do snowparku na velké překážky a riskovat tak zranění. Na výukové freestyle kempy pod hlavičkou Freestyle Academy se jezdí s jasným cílem a to zlepšit své dosavadní zkušenosti. Určitě není na místě obávat se, že toho umíte doposud na snowboardu či lyžích málo-jsme tady od toho, abychom společnými silami posunuli vaše ježdění na lepší úroveň a užili si společnou zábavu.

stupeň obtížnosti

Nevíš kam se s dosavadními zkušenostmi zařadit?
Popis níže by ti měl napovědět jaký výukový freestyle kemp je pro tebe vhodný
úplný začátečník- nikdy jsem na snowboardu/lyžích nestál, kopec/snowpark ještě nesjedu
začátečník-na snowboardu/lyžích začínám, sjedu kopec, zatáčím, zvládnu jízdu na vleku, snowpark jsem nezkoušel(a)
středně pokročilý-na snowboardu/lyžích jezdím bezproblémově, umím základní triky ve snowparku (bedýnky, malé skoky..)
pokročilý-na snowboardu/lyžích jezdím bezproblémově, umím pokročilejší triky ve snowparku (raily, větší skoky, rotace)

coaching

Intenzívní výuka freestyle snowboardingu pod vedením profesionálních jezdců či licencovaných instruktorů probíhá v uvolněné atmosféře, vždy však v jasném časovém harmonogramu s maximálním ohledem na efektivitu výuky a bezpečnost. Na jednoho coache připadá maximálně 7 kemperů, tak aby všichni měli dostatečnou pozornost svého coache a také prostor pro své jízdy a případné dotazy. Každý den před výukou vždy probíhá strečink a cca. 30 min. volného ježdění na zahřátí těla a poté následuje vždy v dopoledním a odpoledním bloku každý den minimálně pět hodin výuky.
Na kempech jsou jednotliví účastníci rozděleni do několika skupin podle výkonnosti, o zařazení do výkonnostní skupiny rozhoduje testovací jízda pouze po svahu a posléze na nejlehčí překážce-široké bedně, kde případný pád absolutně nebolí, takže rozhodně není důvod k obavám. Na snowboardové výukové kempy jezdí jak úplní začátečníci, středně pokročilí i pokročilí účastníci, takže není rozhodně na místě se čehokoliv obávat, naopak to vyzvat a z kempu si odvézt spousty nových dovedností.

videocoaching

Každý z coachů sbírá v poslední hodině výukového dne záběry své skupiny na kameru a večer pak probíhá tvz. videocoaching, kdy se ježdění a případné chyby společně s komentářem coachů promítají na velkoplošné plátno. Videocoaching umožní kemperům vidět se z netradičního úhlu a sebereflektovat chyby.  Tato část večera bývá velice poučná a často pro všechny kempery zábavná-některé záběry bývají úsměvné. Rozhodně není důvod se videocoachingu obávat, spíše naopak. V průběhu panuje pohodová atmosféra a nikdo neřeší, že se občas nějaký trik nepovede-to podstatné je sebemenší jezdecký progres.

snowpark

Ke kvalitnímu kempu patří také odpovídající kvalita snowparku-tato podstatná skutečnost je bohužel na většině jiných nabízených kempů opomíjena a výuka je tak do značné míry limitována právě nevalnou kvalitou sportoviště.

Freestyle Area Academy zimní výukové kempy v rámci ČR probíhají ve snowparku Freestyle Area Vítkovice, který současně již 10 let provozujeme. Vždy připravený snowpark je každoročně navrhován a stavěn profesionály se zkušenostmi ze zahraničí, každý den rolbou a ručně upravován partou shaperů, popř. upraven s ohledem na aktuální potřebu probíhajícího kempu především co se vhodných překážek a skoků týče. Snowpark Freestyle Area Vítkovice je rozdělen do několika sekcí podle obtížnosti překážek a skoků a na své si přijde jak úplný začátečník, tak zkušený jezdec. Další podstatnou skutečností je, že snowpark ve Vítkovicích má vlastní vlek, takže nestrávíte spousty času  ve frontách a můžeme se společně věnovat delší dobu výuce.

foto/video

Na Freestyle Area Academy výukových kempech je vždy bude také přítomen profesionální fotograf a také kameraman, takže se můžete těšit na spoustu akčních fotek a také video, které pak všem zůčastněným kemperům zasíláme na památku.  Samozřejmě pokud přijdete s nějakým individuálním požadavkem na sportovní či lifestyle fotku rádi vám vyjdeme vstříc-jsme tu pro Vás!

doprovodný program

Součástí každého kempu v naší produkci je také zábavný doprovodný program, kde se budete nejen bavit, ale také se dozvíte spousty užitečných informací. Do zábavné části programu patří několik soutěží např. o nejprogresivnějšího kempera a kemperku, slalom na čas, nejvyšší ollie či minicontest ve snowparku.
Na Freestyle Area Academy kempech probíhají také tématické workshopy jako je konstrukce snowboardů a jejich údržba, přednáška coachů o jejich profesionální snowboardové kariéře a cenných zkušenostecch. Zajímavým a velice užitečným workshopem je praktická ukázka lavinového vyhledávání a seznámení s potřebným vybavením pro pohyb ve volném terénu.

vybavení účastníka kempu

Při realizaci kempů spolupracujeme s kvalitní značkou K2 snowboarding vyrábějící snowboardové vybavení od roku 1987, nicméně není možné spoléhat na testcentrum, které je na kempu vždy připraveno. Testcentrum je primárně určeno pro testování vhodného vybavení a není ho možné blokovat zapůjčením jedné osoby po celou dobu kempu-pokud by jste měli problém s absencí potřebného vybavení-neváhejte nás kontaktovat.
Nezapomeňte tedy na kemp vzít své vlastní vybavení a rozhodně nezapomeňte na bezpečnostními prvky v minimálním rozsahu povinné ochranné helmy, brýlí a rukavic. Dále doporučujeme chránič páteře a další prvky eliminující zranění.

pojištění a legislativa

Výukové zimní kempy jsou dle příslušné legislativy považován za službu v oblasti cestovního ruchu, tudíž je dle platných zákonů nutné, aby celou akci zaštítila cestovní kancelář s platným pojištěním proti úpadku. Tuto nutnou skutečnost splňuje velmi málo organizátorů kempů a pouze pojistná událost ukáže, jak profesionálně se organizátor ke svým klientům zachová.

Freestyle Area Academy pořádá veškeré kempy ve spolupráci s cestovní kanceláří Wenku s.r.o., takže součástí kempů je také automaticky sjednané pojištění. Důležitou součástí je také pojištění proti stornu, což znamená, že pokud z důvodu nemoci nebudete moci na výukový kemp přijet-bude vám vrácena záloha ve výši 80%, nutnou podmínkou pro plnění pojišťovny je lékařská zpráva, kterou si vždy vyžádejte i když jde pouze o angínu.

úrazové pojištění   NENÍ (nutné samostatně sjednat) 
trvalé následky úzaru od 0,001% 100 000 Kč
smrt následkem úrazu 100 000 Kč
osobní věci a zavazadla 30 000 Kč
limit na jedno zavazadlo 30 000 Kč
limit na jednu položku 30 000 Kč
pojištění zpoždění zavazadel 5 000 Kč
odpovědnost za způsobenou škodu na zdraví 1 000 000 Kč
odpovědnost za způsobenou škodu na majetku 1 000 000 Kč
finanční náhrada za ušlý zisk 50 000 Kč
pojištění storna zájezdu (stornopolatků) 80% ceny zájezdu, max. však 3 000 Kč

vrácení zálohy či doplatků na kemp

Zaplacená záloha na kemp není bohužel vratná z jakýchkoliv důvodů. Jediným důvodem k vrácení zálohy a to ve výši 80% ze zaplacené částky je onemocnění době nástupu na kemp-tuto situaci kryje sjednané pojištění proti stornu. Pojišťovna požaduje pro zahájení řízení lékařskou zprávu. V případě zranění účastníka kempu v době konání kempu není organizátor povinen vrátit jakékoliv zaplacené zálohy či doplatky.

zrušení kempu ze strany pořadatele

V případě zrušení některého z nabízených kempů pořadatelem z důvodu špatných sněhových podmínek, budete o této skutečnosti informováni s předstihem formou emailu. V této situaci vám nabídneme 3 možnosti řešení:

1/ vrácení finanční zálohy v plné výši
2/ změnou termínu v dané lokalitě-pokud bude možné
3/ změnou lokality kempu+případný doplatek či přeplatek

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine

Sledujte nás

Facebook

Kalendář

Kam složit hlavu

Partners

K2 | Serious Fun Horsefeathers G-Shock Sencor Action Camera 3CAM Dakine